Gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Az köztudott, hogy nem mindenki tud a pénzzel bánni, pedig mindenki foglalkozik vele. Kinek kevesebb adatik meg belőle, kinek több.
Abban egyetérthetünk, hogy foglalkozni kell a pénzzel, mivel ez a kialakult fizető eszközünk. Nevezhetjük bármilyen devizának, használnunk kell. Kialakult már egy stabil használati formája, ami fokozatosan átalakulóban van. Volt, amikor nemesfémekből készítették, majd papírpénzt nyomtattak.
Az internet elterjedésével egyre jobban eltolódik a pénz használata a virtuális világban jellemző elektronikai használat felé. Ez természetes és haladnunk kell a korral. Ma már a bankok is virtuális módon kezelik, így utalunk át és így nézzük meg a bankszámlánkat.
Az okos telefonok elterjedése egy újabb küszöbpontot jelent a pénz használatban. A japánok kidolgozták a QR kódot, ami kétdimenziós adathordozó komplexum. 1,2,3,4 és A,B,C,D kombinációkból gyakorlatilag végtelen számú variációt lehet létrehozni. Eddig még nem sikerült senkinek se feltörnie, ezért mondhatjuk rá, hogy biztonságos.
Ebből adódik, hogy QR kód segítségével akár okos telefonunkon is biztonságosan kezelhetjük pénzünket. Külföldön néhány országban már elterjedt használati forma, hogy QR kód segítségével fizetnek, akár villamoson, buszon is, a kód leolvasásával egyenlítik ki a vételárat.
A gyermekek nagyon fogékonyak az informatikai ismeretekre, velük nem lesz nehéz megtanítani az új irányvonalat. A felnőttek pedig az anyagi gyarapodásukkal a családjuk pénzügyi biztonságát teremthetik meg. Kockázat nincs a QR kód használatával, hiszen nem jár semmiféle költséggel. Mivel a környezettudatosság is fontos szempont a mai világunkban, ezért a manuális pénzt egyre jobban fogja felváltani a virtuális fizetési mód.